Dobre rady dla rodziców

• Okazuj dziecku radość  i ciesz się razem z nim, że idzie do przedszkola.
  • Rano budź dziecko  z uśmiechem na twarzy.
  • Pozwól mu zabrać z domu ulubioną przytulankę lub zabawkę.
  • Pomóż dziecku rozebrać się po przyjściu do przedszkola, a po południu ubrać. Nie wyręczaj go nawet wtedy, gdy czyni to niezdarnie.
  • Pożegnanie w szatni powinno być krótkie: uśmiech, buziak i pa-pa.
  • Nie obiecuj dziecku, że odbierzesz je po obiedzie, skoro wiesz na pewno, że nie będziesz mógł tego uczynić.
  • Do sali możesz wejść tylko na chwileczkę – oszczędzisz żalu i smutku innym dzieciom.
  • Jeżeli rozstanie z mamą jest bardzo bolesne, maluch powinien przez pierwsze dni przychodzić do przedszkola z tatą.
  • Witaj swoje dziecko  z uśmiechem, chwaląc je, np.: „Byłeś bardzo dzielny! Teraz  idziemy do domu”.
  • Nie wypowiadaj się negatywnie w obecności dziecka na temat sytuacji dotyczącej pobytu  w przedszkolu.
  • Nie wymuszaj na dziecku, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało  o przedszkolu. Poczekaj, aż samo zacznie mówić.
  • Nie pytaj, co i ile dziecko zjadło, ale z kim i w co się bawiło.